Masaż / Trening Medyczny

Kontakt w sprawie zajęć: Michał Rudnicki, 780 609 782

Miejsce: Bielany

Umów się na bezpłatną konsultację z Certyfikowanym Trenerem Personalym o specjalności Trening Medyczny!

Zapraszamy do korzystania z zajęć indywidualnych z elementami masażu (sportowego, relaksującego, biurowego – karku, dłoni i twarzy) oraz treningu medycznego, czyli treningu personalnego nastawionego na korekcję szkodliwych nawyków ruchowych.

Połączenie tych dwóch dziedzin może dać bardzo dobre efekty pozwalające rozluźnić i wzmocnić mięśnie, które niejednokrotnie mogą być bardzo spięte z powodu długiego przebywania w wymuszonej pozycji (siedzącej lub stojącej).

Spotkania – w zależności od potrzeb i preferencji uczestnika – mogą być bardziej nastawione na relaksację masażem lub w większej części poświęcone ćwiczeniom rozluźniającym, mobilizującym i wzmacniającym mięśnie oraz inne struktury ciała.

W każdym wypadku podstawą do dalszej pracy będzie analiza przyzwyczajeń ruchowych oraz postawy danej osoby: na podstawie prostych testów diagnostycznych.

Trener treningu medycznego nie wkracza w żaden sposób w kompetencje lekarza i fizjoterapeuty. Jest członkiem zespołu specjalistów, którzy wspomagają osobę borykającą się z bólem w powrocie do zdrowia. Również masażysta, jako specjalista terapii dotykiem, jest specjalistą w swej dziedzinie i usprawnia powyższy proces.

Prowadzeniem spotkań z elementami masażu oraz treningu medycznego zajmuje się Michał Rudnicki:

  • Trener Personalny o specjalności Trening Medyczny (szkolenie ukończone w Akademii Trenerów Personalnych Health Factory)
  • Dyplomowany Technik Masażysta (absolwent Policealnej Szkoły Medycznej nr 2 na kierunku Technik Masażysta; ukończył praktyki m. in. w Szpitalu Bielańskim, kończył również kurs masażu II stopnia w Akademii Urody)
  • Instruktor zajęć Zdrowy Kręgosłup (szkolenie ukończone w Centrum Kształcenia Kadr Sportowych)
  • Instruktor sportu z kilkunastoletnim doświadczeniem (zajęcia Karate, Jogi, Zdrowego Kręgosłupa oraz Savate Boksu Francuskiego oraz Bartitsu)
  • Popularyzator wiedzy na temat zdrowia: współorganizator Warsztatów Antystresowych (część poświęcona gimnastyce kręgosłupa oraz automasażowi leczniczemu)
  • Autor tekstów poświęconych tematyce zdrowego środowiska pracy
Masaż rąk w trakcie 10. Forum Mazowsza w 2019 roku

Opinie uczestników zajęć

Jerzy, 40 lat, przedsiębiorca: „Michała spotkałem w strefie masażu Maratonu PZU, gdzie pomagał Maratończykom stanąć na nogi po ogromnym wysiłku. Ja również doświadczyłem dobroczynnego wpływu masażu prowysiłkowego w jego wykonaniu a jego rekomendacje w kwestii rozciągania pozwalają mi szybciej regenerować się po treningu biegowym”.

Anna, 32 lata, artystka: „Poznałam Michała na zajęciach Jogi, w których brał udział jako uczestnik oraz prowadzący – pod nieobecność głównego nauczyciela. Zgłosiłam się do niego z bólami w odcinku piersiowym. Już po pierwszym masażu poczułam duże rozluźnienie mięśni przykręgosłupowych a kolejnych kilka spotkań utrwaliło ten stan. U Michała cenię to, że pokazał mi również proste ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, które mogę wykonywać samodzielnie”.

Witold, 60 lat, aktor i reżyser: „Do Michała trafiłem przypadkiem w trakcie wakacji. Spontanicznie zgłosiłem się na masaż i do dzisiaj wspominam ten moment rozluźnienia, które spowodowało moje natychmiastowe zaśnięcie na stole do masażu… Obudziłem się jak nowonarodzony! Bez wachania poleciłem też Michała mojej żonie. Poprowadził również dla nas zajęcia z gimnastyki kręgosłupa, dzięki którym efekt masażu utrwalił się na dłużej”.

Lata uprawiania sportu oraz pracy i życia w środowisku siedzącym skłoniły mnie do poszukiwań w obszarze zdrowego wykonywania ćwiczeń i ich terapeutycznej roli. Najpierw zafascynowałem się jogą, następnie masażem i zajęciami Zdrowego Kręgosłupa, by w końcu połączyć te wszystkie zagadnienia pod hasłem Treningu Medycznego. Zapraszam Was gorąco na moje zajęcia, pomogę Wam poruszać się sprawniej i bez bólu! Do zobaczenia – Michał Rudnicki