O nas

Nasza Misja

Popularyzacja SAVATE Boksu Francuskiego oraz BARTITSU w Polsce!

Nasza Nazwa

Nazwaliśmy się L’Extrême Est (w wolnym tłumaczeniu „Dziki Wschód”), ponieważ Polska jest najbardziej na wschód wysuniętym  krajem Europy, w którym – dzięki naszej działalności – można praktykować Savate oraz dyscypliny zrzeszone.

Nasz Sport

Jesteśmy klubem Boksu Francuskiego Savate oraz dyscyplin zrzeszonych:

  • walka laską spacerową – La Canne de Combat,
  • Savate de Rue – samoobrona,
  • La Lutte – walka na chwyty, rzuty, dźwignie i duszenia,
  • Savate Forme – zajęcia ruchowe bez rywalizacji

Savate fascynuje nas ze względu na bogactwo i finezję swoich technik. Jest to jedyny sport „uderzano-kopany” o korzeniach stricte europejskich.

Boks Francuski trenuje się w specjalnych butach i słynie ze spektakularnych kopnięć i niesamowicie szybkich zmian tempa walki. Pomijamy już fakt, że jest to sport wpisany na listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Francji. 

W naszym klubie popularyzujemy również BARTITSU, ponieważ jest to sztuka walki, w skład której wchodzą Ju-jitsu, La Canne, Savate oraz Pugilizm, czyli wszystkie dziedziny, które nie są nam obce! W tej dziedzinie zadebiutowaliśmy pokazem na Sherlockonie w czerwcu 2017 roku:

We wrześniu 2017 roku zorganizowaliśmy seminarium z La Canne de Combat:

Nasza Historia

Jako grupa doświadczonych instruktorów sportów walki, spotykaliśmy się często na treningach w jednym klubie przez kilka lat.

Okazało się, że poza dziedzinami, w których każdy z nas się specjalizował, interesuje nas również pewien francuski sport – Savate, zwany Boksem Francuskim.

Ponieważ treningi tej dyscypliny nie odbywały się w owym czasie ani w Warszawie, ani w Polsce, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce!

W marcu 2015 roku wybraliśmy się do Paryża, żeby znaleźć klub i trenera, który pomógłby się nam rozwijać. Był to dla nas intensywny tydzień treningowy, natomiast nie udało nawiązać się trwałej współpracy z żadnym z klubów.

Rok później udało nam się uruchomić treningi. Zaczęliśmy skromnie – od jednego treningu tygodniowo, ale za to z dużym zapałem studiując dostępne źródła i sprawdzając wiedzę na zajęciach.

W maju 2016 roku po raz drugi wybraliśmy się do Paryża. Po kolejnym tygodniu treningów w różnych klubach, trafiliśmy na klub BAC 9 (www.bac9savate.fr). Zostaliśmy tam od razu bardzo ciepło przyjęci przez trenera i zawodnika Jimmy’ego Charlot.

W czerwcu Jimmy przyjechał do Warszawy na nasze I Otwarte Seminarium Savate, w którym udział wzięło kilkadziesiąt osób z Warszawy i okolic oraz zawodniczki z klubu BAC 9.

Od tego czasu trenujemy pod kierunkiem paryskiego klubu, teraz już trzy razy w tygodniu. Organizujemy również seminaria (Savate, La Canne de Combat, Walki Biczem…).

Występujemy też w różnych mediach, gdzie staramy się popularyzować wiedzę o Boksie Francuskim.

W  czerwcu 2018 roku po raz kolejny gościliśmy mistrza Europy Jimmy’ego Charlot, który tym razem poprowadził dla nas egzamin na stopnie uczniowskie!